Kategorie: Články

Daněk skvrnitý, náhodné setkání s oborníkem

Když jsem šel jednou okolo obory, kterou mám blízko svého bydliště, ještě jsem netušil, že budu mít možnost fotit uvnitř. Přicházel jsem k oboře a pán, který se o zvěř stará mne oslovil s tím, zda nemám zájem fotit uvnitř.

 

 

 

 

Setkání s oborníkem

Když jsem šel jednou okolo obory, kterou mám blízko svého bydliště, ještě jsem netušil, že budu mít možnost fotit uvnitř. Přicházel jsem k oboře a pán, který se o zvěř  stará mne oslovil s tím, zda nemám zájem fotit uvnitř. Myslím, že kdybych ten den nevláčel na rameni zrovna pár dní nový teleobjektiv Canon 500 f/4 L IS USM, asi by mi to nenabídl. Asi si říkal nějaký fotograf tak mu to umožním.  Nejdříve jsem trochu váhal. Má odpověď byla , aby neměl nějaké problémy , že tam pouští cizí osoby. Tvrdil že ne. Pak jsem si řekl , kdy se mi opět naskytne příležitost fotit v oboře daňky a muflony. Neváhal jsem  ani vteřinu a už jsem si  hledal  vhodné místo na focení.

 

Hovory s panem Roudnickým

Mnohokrát jsem se pak v oboře sešel s panem Roudnickým a hovořil o jeho práci. I když je mu kolem 80, tak se stará o oboru s velkou chutí a vypadá svěže. A asi je to hlavně tím, že mohl i po nástupu do důchodu zůstat u toho co ho provázelo životem. A tím byla příroda. Občas mám tu možnost zůstávat v oboře sám a fotit zdejší obyvatele.

 

Související články:

Muflon obecný

 

Galerie:

Daněk skvrnitý

 

Co je ale smutné, že ani tato obora se nubránila nájezdu pytláků. Zrovna tento rok během noci (kolem 15. května), zde byl zastřelen chovný samec daňka skvrnitého.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Fotografováno v roce 2012, 2013)

 

Galerie

print Formát pro tisk

Komentáře


, - odpovědět
Michale, to máš kliku! Já mám 300 metrů za domem obrovskou oboru s daňky, muflony a jeleny, ale nikdy jsem tam nefotil. Ne že bych těch pár metrů neušel ,ale oborník chce za vstup 100 euro!!! A ti, kteří přelezli plot a pak zírali do hlavně šíleného lesníka, dodnes koktají! Tak si to užij; hezký článek.
icon odpověděl(a)
Ahoj Jirko, to je velká škoda, že oborník nemá pochopení. Je to jen a jen v lidech. Ani nevíš jak jsem rád, že mi to pán umožňuje a mohu tam být sám. Michal