Kategorie: Články

Kozorožec alpský, čekání na opravdový souboj

Před odjezdem do Rakouska za svišti jsem si v hlavě pohrával s myšlenkou, že by nebylo vůbec špatné setkat se také na tamních svazích s kozorožci a spatřit konečně nějaký ten souboj. Cesta byla sice plánovaná prioritně za svišti, ale proč nemít cíle o malinko vyšší.

 

 

 

Kozorožec alpský, opět v jejich společnosti

Po příchodu ke svišťům jsme zahlédli také prvního kozorožce, jak se procházel ve svahu nedaleko od nás. Sice jsem fotografoval již sviště, ale přesto mi to nedalo a v rychlosti jsem vytáhl z batohu svůj teleobjektiv Canon EF 500 f/4 L IS USM a začal jsem vybíhat do svahu za kozorožcem. Co kdyby se už po dobu našeho pobytu neukázal. Ale to jsem ještě nevěděl, že kozorožci budou s námi po celou dobu pobytu v naší blízkosti. Tam, kde se objevil právě první kozorožec, bylo i velmi zajímavé prostředí a myslím, že se fotografie z prvního rána povedly. Jen srst kozorožců na fotografiích není dokonalá. V době naší návštěvy kozorožci právě měnili srst. A vypadá to, jako by ve svahu byl vycpaný kozorožec, ze kterého leze vata. V hlavě mi také probleskla vzpomínka na loňskou říjnovou návštěvu italského Gran Paradisa. Pokud vše dopadne podle plánů, tak se koncem listopadu opět do Itálie vrátím. Ale tentokrát to již bude se sněhem. Téměř půl hodiny jsem se věnoval kozorožcům a pak se vrátil ke svišťům. Druhý den ráno jsme začali focením kozorožců při východu slunce. Žádný velký souboj se neodehrál, spíš to bylo jeho nacvičování mladými samci v dálce na hraně skály. Tak třeba v listopadu v Itálii to bude již lepší.

 

Související články:

Srpnová podvečerní zastávka v dančí oboře

Sysel obecný, strážci z letiště

Muflon obecný

Veverka obecná, veverčí ráj

Daněk skvrnitý, náhodné setkání s oborníkem

Norek americký, lovící šelma

Veverka obecná, do Štěpánky na veverky

Kozorožec alpský a kamzík horský, návštěva podzimního Gran Paradisa

Tuleni z malého ostrova Dune

Medvěd hnědý z Malé Fatry na Slovensku

Svišť horský ze svahů pod Grossglocknerem


Galerie:

Kozorožec alpský

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


(Fotografováno v červnu 2015)

 

Galerie

print Formát pro tisk

Komentáře


, * odpovědět
Michale, vůbec nevadí že měnili srst, spíše naopak. Souboj je super, máš jich více povedených, líbí zejména 11, 13.
icon odpověděl(a)
Ahoj, určitě máš pravdu, že nevadí, že měnili srst. Vždyť je to příroda. Abych řekl pravdu ihned mne to zaujalo a řekl jsem si, že to budou zajímavé fotografie. A proto jsem se jim také nějaký čas pobytu věnoval. Těší mne, že něco zaujalo :-) . Díky za stopu.