Kategorie: Články

Okrotice červená, orchidej ukrytá v lese

O české orchideji okrotici červené jsem se již zmínil v článku sysla obecného, kterého jsem byl tento rok několikrát fotografovat ve Strakonicích na letišti. A další cesty k syslům jsem využil a spojil focení právě s touto orchidejí. Nedaleko města je místo, kde tato orchidej roste.

 

 

Okrotice červená, hledání orchideje


Tuto orchidej jsem chtěl tento rok fotografovat na jedné lokalitě blízko města Sušice. Tam jsem ji ale tento rok neobjevil. Pokusím se tedy rok příští. Od kamarádky Lenky jsem ale dostal zprávu, že právě byla  okrotici červenou fotografovat blízo Strakonic v jednom lesíku. Stručně mi popsala místo kde se nachází a já mohl už jen naplánovat cestu. To se mi právě hodilo. Tou dobou jsem jezdíval fotit sysla obecného do Strakonic na letiště. Alespoň cestu využiji naplno. Vyjíždím již po obědě. Odpoledne focení orchideje a k večeru sysla obecného. Počasí vypadalo nadějně.

 

 

Orchidej ukryta v lese


Projíždím městem a na jeho okraji v jedné obytné čtvrti nechávám zaparkované auto. Beru vše potřebné a vcházím na pěšinu do temného lesa. Podle informací které mám, mne čeká asi 400 metrové stoupání, na jehož konci odbočuji do leva. Tam už vede pěkná pěšinka. Pokračuji po cestě 500 metrů a začínám se rozhlížet po místě, kde by měla okrotice červená být. Konečně ji spatřím. Okrotice červená roste obklopena ze všech stran vysokou trávou. Vybalím fotoaparát a pouštím se do focení. Po chvilce si všimnu, že všude kolem poletují okáči. U orchideje setrvávám asi dvě hodiny a poté se vydávám k autu a přesunuji se na focení syslů.

 

Související články:

Šumavské orchideje, návrat na Šumavu

Orchideje v červnu, Šumava plná orchidejí

Vstavač bledý, na poslední chvíli

Orchideje, krása na dosah ruky

 

Galerie:

Okrotice červená

 

 

 

 

 


(Fotografováno v červenci 2013)

 

Galerie

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.