Kategorie: Články

Velikonoční fotovíkend s dravci

O Velikonočních svátcích se počasí doslova vyřádilo. Svítilo sluníčko, sprchlo a také padal docela intenzivně sníh. Počasí bylo někdy doslova psí, ale to nám nezabránilo v uspořádání dvoudenního fotografování dravců.

 

 

 

 

Hledání nové lokality

Fotografování  mělo probíhat opět na našem osvědčeném místě nedaleko Písku. S Jirkou Sedláčkem jsem byl domluvený, že se poohlédnu po jiné lokalitě, než se přiblíží samotná akce. Nic, co by se mi líbilo, jsem nenašel a tak v den focení se při cestě Jirka S. s Honzou Brožem zastavili v jednom již uzavřeném lomu, který je jen pár minut jízdy od Písku. Místo se nakonec zdálo jako vhodné a dvoudenní  focení se odehrálo tam. Počasí bylo o víkendu doslova aprílové. Svítilo sluníčko, trochu sprchlo, ale také jsme fotografovali v pořádné sněhové chumelenici. Občas zafoukal i vítr aby přihnal těžká mračna, která za pár minut opět rozehnal. Oba dva dny jsme fotili od časných raních hodin. Fotografování se neslo v pohodové atmosféře, kdy nebyla nouze o legraci a zážitky spojené s fotografováním. Také jsme povídali o přírodě a chování se k ní. A od Honzy Brože jsme se dozvěděli spoustu zajímavého z ptačí říše.

 

Lidská lhostejnost k přírodě, aneb doufám, že bude dotyčný potrestán

Druhý den nám fotografování narušil jeden člověk (vlastně dva), co se rozhodli odložit odpad v okolních lesích. Jen jeden měl tu drzost a svůj záměr dokončil. První muž co přijel do místa, kde jsme fotili při zjištění, že se tam pohybují ještě další lidé ihned odjel. Byl to pick-kup. Zcela jistě měl také v úmyslu vyložit v lese odpad. Druhý člověk s tím neměl vůbec problém. Téměř před našimi zraky napěchované pytle a nějaké kovové tyčky odhodil do lesa. V danou chvíli jsem měl v ruce objektiv Canon EF 300 f/2.8 L IS USM  a i když byl vzdálen přibližně 40 m zhotovil jsem pánovi na památku pěknou momentku, která jak doufám bude sloužit jako důkazní materiál.  Ani vteřinu jsem neváhal a dotyčného muže jsem ihned nafotil přímo při činu. V týdnu jsem zavolal přímo starostovi obce u které se nacházelo místo, kde jsme se pohybovali. Již uzavřený lom je v soukromém vlastnictví, ale přilehlé lesy jsou státní. Myslím, že ani jeden by neměl problém dotyčného pána nechat dohnat k potrestání. Starosta obce byl velmi rád, že jsou stále lidé, kterým není lhostejno jak se někteří spoluobčané chovají k přírodě. Když jsem mu řekl, že mám fotografie dotyčného pána ihned si je vyžádal a bude se snažit o jeho potrestání, aby si to pro příště rozmyslel a neodkládal odpad do přírody. Pokud si lidé budou víc všímat svého okolí a nebude jim lhostejné takové jednání druhých lidí tak si myslím, že má naše příroda naději.

 

 

 

Související články:

Pozdně podzimní fotografický víkend ve znamení sov

Les plný sov, na zeleném koberci, stále bez sněhu

 

Galerie:

Výr velký, Kondor havranovitý, Raroh jižní, Orel bělohlavý, Výr bengálský, Sokol stěhovavý, Pušťík bělavý, Puštík bradatý, Káně Harrisovo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Fotografováno v dubnu 2015)

           

Galerie

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.