Zdroj: http://www.fauflophoto.cz/clanky/cervenka-obecna-ve-skorcim-teritoriu  |  Vydáno: 5.8.2016 18:24  |  Autor: Michal Mašík

Červenka obecná, ve skorčím teritoriu

Červenka obecná, ve skorčím teritoriuČervenky mám rád! Není to tak dlouho, co jsem na svůj web vložil několik snímků červenky obecné. Fotografie, které prezentuji v tomto článku jsem pořídil při fotografování skorce vodního na jednom lesním potoku. Jedna moje fotografie červenky, byla dokonce otištěna tento rok v časopise Ptačí svět. U příležitosti vyhlášení ptáka roku 2016. Tou byla zvolena právě červenka obecná.

  

Červenka obecná, pozorovatel mého krytu

Při každé návštěvě u skorců mi vždy přilétla jako první před kryt červenka obecná. V tomto případě musím potvrdit, že červenky se nebojí. Při jakémkoliv návratu na lokalitu se červenka přiblížila velmi blízko a vůbec ji nevadila moje přítomnost. Vyzkoušel jsem ji fotografovat i mimo kryt. I to bylo bez větších obtíží. V poslední době jsem si také zvykl při fotografování ptactva pouštět danému druhu záznam jejich hlasu z telefonu. Fotografování se pak stane ještě o poznání snadnější a ptáci lépe spolupracují a jsou hlavně zvědavý. Není pak žádný problém je po určitém čase a trpělivosti dostat do velmi těsné blízkosti.

 

Červenka obecná, popis druhu, (zdroj Wikipedie)

 

Související články:

Holub hřivnáč, náš největší holub

Skorec vodní, lesní potok na dně rokle

Ledňáček říční, modrý drahokam české přírody

Červenka obecná, strašpytel z tůní

Rybník u Ražic, mezi volavkami I

Čáp černý, malé překvapení

Vodouš bahenní, na skok k bahňákům

Rybník u Ražic, mezi volavkami II

Brhlík lesní, dutina v dubu na hrázi rybníka


Galerie:

Červenka obecná

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Fotografováno v dubnu a květnu 2016)