Zdroj: http://www.fauflophoto.cz/clanky/holub-hrivnac-nas-nejvetsi-holub  |  Vydáno: 21.8.2016 14:04  |  Autor: Michal Mašík

Holub hřivnáč, náš největší holub

Holub hřivnáč, náš největší holubV čase, kdy jsem trávil volné chvíle fotografováním brhlíků na hrázi nedalekého rybníka okolo mne neustále poletovala dvojice holubů hřivnáčů. A byl to velmi zvědavý párek holubů. Neustále posedávali v mé blízkosti a jako by pozorovali co dělám. Chvílemi se vzdálili, ale za pár minut opět seděli nad mou hlavou ve větvích dubů.

  

Holub hřivnáč, lesní druh

Při toulkách zdejší přírodou se s holubem hřivnáčem můžeme velmi často setkat právě v lesích, což je jeho přirozené prostředí. Ale potkat ho můžeme i ve městech, kde se velmi dobře adaptoval. Do lesů kam často chodím ho vídám pokaždé. Holub hřivnáč je náš největší holub. Je jen o něco málo větší než holub domácí. Jeho zobák je žlutooranžově zbarvený a má žlutou duhovku, což je velmi dobrý rozlišovací znak. Trochu podobně zbarvený je i holub doupňák, ale hřivnáč má na krku po obou stranách velkou bílou skvrnu a bílé břicho.

 

Holub hřivnáč, popis druhu, (zdroj Wikipedie)

 

Související články:

Červenka obecná, ve skorčím teritoriu

Skorec vodní, lesní potok na dně rokle

Ledňáček říční, modrý drahokam české přírody

Červenka obecná, strašpytel z tůní

Rybník u Ražic, mezi volavkami I

Čáp černý, malé překvapení

Vodouš bahenní, na skok k bahňákům

Rybník u Ražic, mezi volavkami II

Brhlík lesní, dutina v dubu na hrázi rybníka

 

Galerie:

Holub hřivnáč

 

 

 

 

 

 

 

 

(Fotografováno v dubnu 2016)