Zdroj: http://www.fauflophoto.cz/clanky/srpnova-podvecerni-zastavka-v-danci-obore  |  Vydáno: 3.9.2014 21:53  |  Autor: Michal Mašík

Srpnová podvečerní zastávka v daňčí oboře

Srpnová podvečerní zastávka v daňčí obořePoslední srpnový pátek jsem v podvečer navštívil mou oblíbenou daňčí oboru u Písku. Bylo právě po dešti a nadešel nádherný západ slunce. Nastala krásná, podívaná která trvala necelou hodinu. Pravidelně se do obory vracím a pozoruji tato zvířata, která zde žijí společně s muflony obecnými.

 

 

Západ slunce v daňčí oboře

Od pátečního rána sice docela vydatně pršelo, ale v podvečerních hodinách déšť ustal a mračna se roztrhala. Seděl jsem právě u počítače a zpracovával nějaké fotografie. Do obory to mám deset minut autem od svého bydliště. Okamžitě jsem vzal techniku a spěchal alespoň na chvilku do přírody. Když jsem dorazil na místo všiml jsem si, že daňci jsou právě na velmi pěkném místě. Slunce zahalilo přírodu do zlaté barvy a jako by vše začalo hořet. Čas po dešti a pokud je před západem slunce, tak ten mám moc rád. Vzduch se pročistí a nastane nádherná podívaná. Slunce ozářilo stromy a skupinku daňků kteří leželi pod nimi. Opodál stál jeden samec mezi stromy a nastavoval se posledním slunečním paprskům. V oboře jsem strávil příjemné dvě hodinky. Jsem moc rád, že mám tu možnost vstupovat do obory a užívat si společnost těchto zvířat.

 

Související články:

Daněk skvrnitý, náhodné setkání s oborníkem

Muflon obecný

 

Galerie:

Daněk skvrnitý

 

 

 

 

 

 

(Fotografováno v srpnu 2014)