Kategorie: Články

Veverka obecná, veverčí ráj

Touha podívat se na toto místo, které je dosti známe v okruhu fotografů přírody, byla již dost dlouho. Nachází se v Mladé Boleslavi. Jedná se o městský park Štěpánka. Bylo jen otázkou času, kdy se domluvíme a rozjedeme se směr M.Boleslav. Nejlepší doba pro focení veverek je asi krásně barevný podzim. Když se ta malá zvířátka honí ve spadaném barevném listí je nač koukat . Ale i zima má své kouzlo.

 

 

 

 

Společné focení

Napsal jsem email  Jirkovi a cesta byla domluvena. Tak jako mnohokrát při cestě za focením budík zvoní už v 5.30 hodin.  Vyrážím směr  Týnec nad Sázavou, kde nabírám v jedné vesničce Jirku. Ten nabídl společné focení ještě svému kamarádovi, který na nás čekal v Praze. Navštívit toto místo  je lepší asi v pracovní dny. Kdy se v parku nepohybuje mnoho lidí.  Je tam klid. Vůz parkujeme jen pár metrů od parku. Počasí vypadá slibně. Slunce svítí a jen pár mráčků se honí po obloze. Pofukuje trochu vítr. Vstupujeme na území veverek.

 

 

 

 

 

Veverčí ráj

Po pár desítkách metrů hledáme vhodné místo kde budeme fotit. Rozhlížím se a vidím asi 3 veverky. Po chvilce se počet začíná zvyšovat. Počítám a docházím k číslu 15. Tolik veverek jsem pohromadě ještě neviděl. Je to krásný pohled pozorovat tato malá, ale velice hbitá zvířátka. Někdy je problém zaostřit. Před cestou jsem koupil v obchodě lískové oříšky. Jako návnadu a odměnu, že veverky budou spolupracovat. Moc dlouho netrvalo a vidím že veverky si chodí pro oříšky sami. Jeden sáček málo. Veverkám se tu dobře daří i díky lidem, kteří je tu přikrmují.

 

 

 

Zrzka útočí

Vybral jsem si jednu zrzku, kterou jsem chtěl nafotit. Sledoval jsem ji a čekal na nějakou vhodnou chvíli, kdy bude vykukovat z poza kmenu stromu. A v tom cítím že mi něco leze po nohách až na záda. Veverka. Ani trochu se nebojí a přiblíží se až na dosah. Berou si oříšky přímo z ruky. Z parku odjíždíme někdy kolem 13.00 hodiny a musím říci, že to byl dobře strávený den ve společnosti roztomilých zvířátek. Ale hlavně s fajn kamarády.

 

Související články:

Sojka obecná v parku Štěpánka

 

Galerie:

Veverka obecná

 

 

 

 

 

 

 

 

 (Fotografováno v listopadu 2012)

 

Galerie

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.