Zdroj: http://www.fauflophoto.cz/clanky/rohac-obecny-nejvetsi-brouk-evropy-z-duboveho-haje  |  Vydáno: 4.1.2023 17:11  |  Autor: Michal Mašík

Roháč obecný, největší brouk Evropy z dubového háje

Roháč obecný, největší brouk Evropy z dubového hájeRoháč obecný je další z restů, který mi ležel na disku počítače již od července 2021. Konečně jsem se k této složce dostal a zpracoval šestnáct fotografií tohoto největšího evropského brouka, kterého můžeme na mnoha místech najít i v naší republice. Vydal jsem se za ním sto padesát kilometrů severně od mého města. Další lokalitu, o které dnes již vím je zase padesát kilometrů jižně od Písku. Tam se tento rok určitě podívám.

 

 

 

 

Roháč obecný, největší evropský brouk

Na focení roháče obecného jsem se vydal v červenci předminulého roku celkem dvakrát. Vždy jsem tam strávil téměř celý den. Při mojí první návštěvě lokality ale chvilku trvalo, než jsem nějakého vůbec objevil. Místo jsem procházel sem a tam ale po roháčích ani památka. Tehdy jsem už ztrácel naději, že je vůbec spatřím. Zavolal jsem proto kamarádce, která tam byla tuším předchozí rok.  A když tak spolu hovoříme najednou vidím ne víc jak dva metry přede mnou na silném kmeni jednoho statného dubu roháče obecného. V tu chvíli jsem se začal smát. Rozhovor jsem ukončil a začal s přípravou k focení. Za pár minut se objevil i brouk druhý. Vidět tohoto našeho největšího brouka v jeho přirozeném prostředí je opravdu zážitek.

 

 

Roháč obecný, popis druhu, (zdroj Wikipedie)

 

Související články:

Okáč bojínkový, motýlí křídla pokrytá rosou

Bělásek ovocný a okáč bojínkový, za motýly na Šumavu

 

Galerie:

Roháč obecný

Foto galerie - Megapixel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Fotografováno v červenci 2021)